Benzina ORLEN pohání sport

Rallye Dakar

Společně na cestě vpřed za skvělými sportovními zážitky

Tankuj palivo vítězů

Kromě neopakovatelného sportovního zážitku Vás v lednu čeká spousta skvělých akcí na čerpacích stanicích, které jsme si pro Vás v souvislosti s Rallye Dakar připravili!

Za nákup paliva Verva, oleje PLATINUM Pro či chladící kapaliny Platinum COOLANT získáte 2x více koníků v naší aplikaci:

1. automaticky při platbě přes apku
2. načtením na pokladně
Akce platí od 1. do 31.1.2022 

* maximální výše transakce pro sbírání koníků bude pro měsíc leden navýšena na 4 000Kč. Více informací k mechanismu akce zde.

Získejte Merch Martina Prokopa na Dakaru

Své koníky můžete v naší aplikaci vyměnit třeba za merch Martina Prokopa na Dakaru 2022 který vám během ledna nabízíme.

Přehled jednotlivých odměn si můžete prohlédnout přímo v apce, proto si ji nezapomeňte stáhnout.
Více info k produktům a jejich cenám naleznete také zde. 
Pokud Vás informace zaujala, nezapomeňte sledovat naše sociální sítě kde o merch můžete během ledna soutěžit!

Stahuj apku

Dakar 2022

Rallye Dakar 2022 je 44. ročníkem legendární vytrvalostní soutěže, která se řadí k nejnáročnějším vůbec.

Motory začnou řvát 1. ledna 2022 v saudskoarabském městě Ha´il, kde již pro první etapu bezprostřední okolí nabízí neskutečné množství písku, na který si budou muset závodníci zvyknout jelikož další tři etapy budou jen o dunách.

Poslední část závodu závodníky zavede k pobřeží Rudého moře, které bude odměnou za veškeré úsilí vynaložené během 8000 kilometrů. Do cílového města Jiddah dorazí posádka 14. ledna.

Video z tiskové konference

Martin Prokop

V barvách Benzina ORLEN Team pojede i tento rok opět Martin Prokop.

Martin Prokop je ostříleným dakarským borcem.
Devětatřicetiletý jihlavský pilot s bohatými zkušenostmi jak z vytrvalostních soutěží, tak šampionátu WRC, pojede Rallye Dakar už posedmé.
Loňské účinkování bylo velmi dobré a nebýt problematických poloos, mohla česká posádka pomýšlet i na lepší než konečné 9. místo. „Poslední Dakar nám ukázal, že dokážeme jezdit hodně vepředu a konkurovat továrním týmům. Dlouho jsme drželi pátou příčku,“ ohlíží se Martin Prokop do uplynulého ročníku. „Letos jsem se rozhodl pro účast v rychlých šotolinových rallye WRC, finská soutěž byla dobrou rychlostní průpravou. Nevynechali jsme ani vytrvalostní podniky, aktuálně máme za sebou pouštní Abu Dhabi Desert Challenge 2021 a finišujeme přípravy na Dakar. Je to docela hektické, protože kvůli novým předpisům musíme přeskládat našeho ‚Shreka‘. Ale věřím, že všechno stihneme jako vždy. Samotné auto už asi moc zrychlit nedokážeme, teď už je to spíš o tom pilotovi,“ sebekriticky dodává Martin Prokop. Jak přiznal v minulém ročníku, rezervy byly zejména v písčitých etapách.

Jakub Przygonski

Kromě Martina Prokopa letos jako člen Benzina ORLEN Team pojede také závodník Jakub Przygonski.

 Jakub svou závodnickou kariéru začal na motorce. Jeho prvním závodem byl Desert Challenge v Cross Country World Championship ve Spojených Arabských Emirátech.

Od roku 2009 se účastní Rallye Dakar, kde se během pěti let stal nejoceňovanějším polským motocyklistou v historii Rallye.
V roce 2013 se  zapsal do Guinessovy knihy rekordů pro nejrychlejší drift na světě, smykem 217 km/h.
V roce 2015 Kuba přesedlal z motorky na auto. Hned příští rok se opět kvalifikoval na Rallye Dakar, kde v roce 2019 dosáhl životního úspěchu a umístil se na 4. místě.