Přivážíme Vám FORMULI 1

Společně na cestě s monopostem Alfa Romeo F1 Team ORLEN za skvělými zážitky 

ORLEN Benzina opět přiváží to nejlepší!

Skupina ORLEN je hrdým partnerem Alfa Romeo F1 Team ORLEN již od roku 2019. Letos máme možnost Vám přivést F1 monopost C42 i do České republiky. Díky tomuto partnerství se můžete podívat pod pokličku technologicky nejvyspělejší disciplíně motoristického sportu, kterou je Formule 1. Letos se monopost zastaví na 4 místech – v Litvínově, Praze, u Brna a u Ostravy. 

Kdy monopost teamu Alfa Romeo F1 Team ORLEN zavítá do České republiky.

17.10. – 24.10. ORLEN čerpací stanice Litvínov, Záluží

25.10. – 31.10 ORLEN čerpací stanice Praha, Braník – Jižní Spojka

1.11. – 7.11. ORLEN Benzina čerpací stanice Devět Křížů, D1 směr Praha-Brno

8.11 – 14.11. ORLEN čerpací stanice Ostrava, Klímkovice, D1 směr Brno-Ostrava

Podívejte se video pozvánku

F1 monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN model C42

F1 monopost stáje Alfa Romeo F1 Teamu ORLEN, který ORLEN Benzina přiváží na čerpací stanice v České republice je model C42, který závodil na světových Grand Prix v sezóně 2021.

Model C42 řídí fin Vallteri Bottas, číňan Zhou Guanyu a jako náhradní jezdec polák Rober Kubica.

Co přesně uvidíte?

Vystavovaný model C42 má motor Ferrari Tipo 065/6 90º V6, 8 stupňovou automatickou předovku ovládanou pádly, pneumatiky Pirelli a váží celkem 795 kg. Velmi silný motor má výkon až 1000 koní a maximální rychlost dosáhne až 370 km/h. Díky této špičkové výbavě se na rychlost 100km/h dostane už sa 2,3 sekundy a z 0 na 200km/h dostane už sa 4,4 sekundy. 

Technické parametry

Poznejte jezdce ze stáje Alfa Romeo F1 Team ORLEN 

Vallteri Bottas

Finský rodák Vallteri Bottas je v prestižní Formule 1 od roku 2013, kdy od roku 2022 jezdí za stáj Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Během své kariéry vyhrál 10 závodů a stál 67 krát na pódiu vítězů.

Bottasův zájem o motoristický sport vyvolala v šesti letech náhodná návštěva motokárové akce, kterou viděl inzerovanou v místním supermarketu, když nakupoval se svým dědečkem.

Vallteriho začátky vedly přes motokáry v roce 2005, formuli 3 v roce 2009 až k vysněné nejvyšší soutěži formule 1 v roce 2013. Kde v roce 2022 uzavřel několikaletou smlouvu se stájí Alfa Romeo F1 Team ORLEN.

Zhou Guanyu 

Čínský rodák Zhou Guanyu je nováčkem ve světě formule 1 a ve stáji Alfa Romeo F1 Team ORLEN. 

Jeho začátky jsou také spjaté s motokáry, ve kterých začal závodit ve svých 8 letech. Z motokár se postupně vypracoval přes formuli 4, formuli 3 do formule 2. Během svého působení ve formuli 2 byl Zhou vývojovým jezdcem pro jednu ze stájí formule 1 a později byl povýšen na testovacího jezdce. 

Zhou podepsal smlouvu s Alfou Romeo na sezónu 2022 Formule 1, kde by se stal partnerem Valtteriho Bottase a stal se prvním čínským jezdcem Formule 1 na plný úvazek. Zhou si vybral číslo 24 jako své stálé závodní číslo na poctu svému sportovnímu hrdinovi Kobe Bryantovi, který během své kariéry v Los Angeles Lakers nosil dres s číslem 24.

Soutěž s Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Chcete mít ve svém šatníku polo tričko, kšiltovku, mikinu stáje Alfa Romeo F1 Team ORLEN nebo se zúčastnit kurzu bezpečnosti na Autodromu Most v hodnotě 5000,- Kč? 

Stylový mech stáje Alfa Romeo F1 Team ORLEN můžete vyhrát když se vyfotíte u monopostu modelu C42 na jedné ze zastávek na čerpacích stanic ORLEN Benzina a fotku dáte do svého příběhu na Facebooku nebo Instagramu. Nezapomeňte nás označit a použít #F1naOrlenBenzina. Každý týden 5 z Vás s tou nejoriginálnější fotkou odměníme merchem stáje Alfa Romeo F1 Team ORLEN.

Rychlou jízdu nechte na monopostu formule 1 a zkuste si jak a jestli správně a bezpečně jezdíte. Poukaz na kurz bezpečné jízdy v hodnotě 5 000,- Kč na Autodrom Most může jeden z Vás každá týden vyhrát, když uvidíte monopost na jeho cestě na další zastávku po České Republice. Opět dejte svojí fotku do svého příběhu na Facebooku nebo Instagramu. Nezapomeňte nás označit a použít #F1naOrlenBenzina.

Pravidla soutěže chyť monopost Pravidla soutěže Vyfoť se s monopostem