Sponzoring

ORLEN Benzina podporuje sport

Pohyb je součástí naší DNA

ORLEN Benzina žije hokejem

Pohyb je součástí naší DNA. A to nejen na silnici, ale i na sportovištích. Už 14 let jsme generálním partnerem extraligového týmu HC VERVA Litvínov, který v každé sezóně ukazuje, že úspěch stojí na týmové práci, tvrdé dřině a smysluplném partnerství.

Jak se dal dohromady hokejový tým a ORLEN Benzina?

Společnost Unipetrol, dnes ORLEN Unipetrol, byla hrdým vlastníkem klubu již od roku 1945. V roce 2007 se stala generálním partnerem klubu ORLEN Benzina, odštěpný závod Unipetrolu. ORLEN Benzina je ale s litvínovským hokejem spjata už od roku 1958 a stála tak u historicky prvního vítězství v extralize v roce 2015.

Více o týmu

Jsme hrdým partnerem šampiónů rally

Pokud něco otestuje možnosti vozidla i řidiče na maximální úrovni, je to právě rally. ORLEN Benzina proto podporuje ty, kteří posouvají svoje možnosti až na samotný kraj. Závodník Martin Prokop je právě ten, který se před ničím nezastaví.

Martin Prokop

Jezdec rally, Junior World Rally Champion 2009, člen týmu Czech Ford National Team

Martin Prokop má v motoristickém sportu dlouhou historii. Od roku 2001 se účastní soutěží a od roku 2005 je řádným členem startovních listin WRC. V roce 2009 se stal juniorským mistrem světa v rally a získal druhé místo v kategorii PWRC (produkční vozy). 

Postupem času začal v motoristickém sportu zkoušet nové kategorie. S Robertem Kubicou začal závodit s vozem GT3 a startoval na Cross Country Rally. Tam se rychle rozhodl, že mu Cross Country vyhovuje, a tak se vydal na slavnou Rally Dakarkde soutěží v barvách týmu ORLEN Benzina. 


Martin bydlí v Praze, ale tým má zázemí v Jihlavě. Několikrát za sebou se stal Sportovcem roku kraje Vysočina. 

Letos se Martin rozhodnul vrátit na nejvyšší úroveň rally. Tou metou jsou tři magická písmena WRC, neboli rally, kde se potkávají nejlepší závodníci z celého světa.

 Společně s týmem Martin věří, že to bude skvělá příležitost zlepšit svoje dovednosti, poměřit se se špičkami v oboru a získat formu na cross country závody na konci roku a samozřejmě Dakar 2023.

 

Podporujeme sporty 21. století

Rychlost a adrenalin si dnes nemusíme spojovat jen s klasickým betonovým okruhem. Nová generace závodníků předvádí svoje dovednosti skrz obrazovku, herní volant a pedály. A není to rozhodně jednodušší než na skutečné silnici.Precizní příprava, dokonalá strategie a perfektní znalost virtuálního okruhu

Virtual GP (známé také jako VGP) je nejprestižnější česko-slovenský šampionát ve virtuálních závodech. V roce 2013 ho založili fanoušci motorsportu a od té doby jeho popularita stále roste. Jde o unikátní projekt, který si klade za cíl tuto disciplínu e-sportu představit divákům v Česku a na Slovensku a ukázat tak, že úspěchy ve virtuálním světě jdou ruku v ruce s úspěchy na reálných tratích. 

A to je také důvod, proč jsme u toho a pomáháme talentům budoucí generace. I v roce 2021 ve VGP podporujeme náš tým, Benzina ORLEN. 

Více o VGP