O nás

Společně na cestě vpřed

Se silným partnerem je cesta k cíli vždy mnohem příjemnější

Jsme součástí mezinárodní skupiny ORLEN

Patříme do skupiny ORLEN Unipetrol, která je součástí mezinárodní skupiny ORLEN, a provozujeme největší síť čerpacích stanic v České republice. Značka Benzina vznikla již v roce 1958 a od té doby nabízíme vysoce kvalitní paliva a zákaznické služby. 

O síti čerpacích stanic ORLEN Benzina

V České republice provozujeme bezmála 440 čerpacích stanic a náš tržní podíl je 23 %. Působíme i na Slovensku, kde provozujeme 90 čerpacích stanic, a také v Maďarsku, kde obsluhujeme téměř 80 čerpacích stanic.

Ekologie a kvalita

Důležité rozhodnutí o zodpovědném podnikání s co nejmenším dopadem na životní prostředí jsme přijali již v roce 1994. Tehdy naše síť zahrnovala 280 čerpacích stanic, které však byly zastaralé a ekologicky nevyhovující. 

Jsme zodpovědní. Jak vůči společnosti, tak vůči životnímu prostředí

Poskytování energie pro váš pohyb s minimálním dopadem na planetu. Tak vidíme budoucnost.

Věříme, že tohoto cíle lze dosáhnout jen zodpovědným přístupem nad rámec legislativních požadavků, které vnímáme jako minimální standard v našem oboru.

Celá zpráva Certifikát IMS Responsible care

IDEA - zadávání nápadů

Naše společnost je součástí skupiny ORLEN Unipetrol. Skupina ORLEN nabízí všem klientům, dodavatelům, institucím, ale také obyvatelům okolních měst a obcí možnost vložit nápad na zlepšení fungování skupiny ORLEN Unipetrol. Vaše podněty budou posouzeny kompetentní osobou a o každém dalším kroku směrem k realizaci Vás budeme informovat. Autoři a autorky nejpřínosnějších nápadů získají věcné dárky. 


Váš nápad můžete zadat ZDE.

Vedení ORLEN Benzina

Tomasz Wiatrak

Generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol

Zbigniew Leszczyński

Člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol zodpovědný za retail

Mariusz Skrzydelski

Mezinárodní ředitel maloobchodní sítě

Vladimír Dočekal

Ředitel sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina pro ČR